Lubuskie Mleczne Laury
W dniu 22.04.2024 r. w w Restauracji Texicana w Kalsku odbyła się uroczystość wręczenia Mlecznych Laurów 2024 województwa lubuskiego.
Na terenie woj. lubuskiego kontrolą użytkowości mlecznej objętych jest 61 stad, w których w 2023 znajdowało się łącznie 7.317,8 krów. Przeciętna wielkość stada to 120 krów.
Krowy oceniane w woj. lubuskim osiągnęły średnią wydajność na poziomie 10.653 kg, co daje najlepszy wynik wydajności w Polsce. Zawartość tłuszczu wynosiła 447 kg (4,20%) natomiast białka 368 kg (3,45%). Łączna ilość kg tłuszczu i białka wyniosła 815 kg.
Najwyższą wydajność spośród lubuskich stad uzyskała HZZ Osowa Sień Sp. z o. o. Ferma Jędrzychowice: 13.688 kg.
Najlepsi hodowcy w każdej kategorii stad zostali nagrodzeni statuetkami oraz dyplomami ufundowanymi przez PFHBiPM, które wręczył Prezes Lubuskiego Związku Hodowców Bydła - Pan Sławomir Ślozowski.
WCHiRZ również, tradycyjnie nagrodziło swoich najlepszych hodowców w poszczególnych kategoriach wielkości stad. „Słodkie” puchary pełne krówek, dyplomy oraz vouchery od naszej Spółki wręczał dyrektor WCHiRZ- Pan Szymon Bugaj.
Wyróżnieni hodowcy to:
Władysław Szuster- GR Babimost
Waldemar Kliemann- GR Rańsko
Krzysztof Fic- GR Krzekotów
Sławomir Ślozowski- GR Samsonki
PR-P Smogóry Sp. z o.o.
HZZ Osowa Sień Sp. z o.o.- Jędrzychowice
Wydarzenie odbyło się w miłej atmosferze, a zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i obiadem.
Gratulujemy Wszystkim Hodowcom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!
Marek Liszkowski, Filia Skwierzyna