O nas

O nas

CENTRALA TULCE

ANDRZEJ BAEHR

Prezes Zarządu

Anna Klik

Dyrektor ds. Operacyjnych

DARIUSZ GUDEK

Dyrektor ds. Ekonomicznych i Rozwoju

FILIE SPÓŁKI

ZBIGNIEW GREBER

Dyrektor Region Wschód

Filia Kościelec
Polska Północno - wschodnia

ANNA KLIK

Dyrektor Regionu Zachód

Filia Skwierzyna
Filia Wągrowiec

ANNA WŁODARCZAK

Dyrektor Regionu Południe

Filia Gostyń
Filia Ostrów Wielkopolski

Własne programy hodowlane

Spółka prowadzi własne programy hodowlane. Kluczowym z nich jest program oceny i selekcji buhajów rasy holsztyńsko-fryzyjskiej. Celem programu realizowanego przez WCHiRZ jest doskonalenie genotypu pogłowia bydła w kierunku jednostronnie mlecznym. W znacznym stopniu program realizowany jest w oparciu o materiał mateczny Wielkopolski. W ten sposób propaguje polską hodowlę, która osiągnęła światowy poziom pod względem wydajności mlecznej, parametrów eksterieru, cech funkcjonalnych.

Lider w polskim rankingu

Potwierdzeniem jakości naszej hodowli jest to, że w ostatnich kilkunastu sezonach 60 – 70% wśród 25 najwyżej ocenionych buhajów krajowych należy do naszej Spółki. Dodatkowo nasze buhaje ustawicznie plasują się na pierwszym miejscu rankingu wycen.
Dodatkowym atutem naszej oferty w stosunku do oferty nasienia z importu jest wysoka wiarygodność wyceny, gdyż oparta jest ona na wynikach uzyskiwanych w naszych polskich warunkach. Nasze buhaje posiadają międzynarodową wycenę, a jej wyniki dostępne są w rankingu Interbull.

60 lat doświadczenia

Już ponad 60 lat Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt, w hodowli bydła i trzody chlewnej zajmuje się rozrodem tych zwierząt, selekcjonując reproduktory, pozyskując, konfekcjonując oraz dostarczając ich nasienie. Wieloletnia tradycja oraz doświadczenie w pracy hodowlanej na rzecz polskiej hodowli bydła i trzody, czyni Spółkę sprawdzonym partnerem jak i ekspertem w tej dziedzinie.

Certyfikat jakości Iso 9001

W 2003 roku Spółka uzyskała unijny certyfikat weterynaryjny uprawniający do pozyskiwania i konfekcjonowania nasienia. Spółka spełnia najwyższe standardy potwierdzane certyfikatami jakości ISO 9001. Firma Posiada nowoczesne obiekty inwentarskie i laboratoryjne oraz przestrzega surowych zasad saintarno-weterynaryjnych.

polska firma

Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt jest spółką ze 100% polskim kapitałem, skupionym w rękach ponad 7000 hodowców bydła
i trzody. Nasze Centrum zatrudnia ponad 350 pracowników na terenie całego kraju.

Nagrody i wyróżnienia

awards-item
awards-item
awards-item
awards-item

promocje

Promocja www A4 16.03.2021 DRUK 1