O nas

O nas

CENTRALA TULCE

ANDRZEJ BAEHR

Prezes Zarządu

Anna Klik

Dyrektor ds. Operacyjnych

FILIE SPÓŁKI

ZBIGNIEW GREBER

Dyrektor Region Wschód

Filia Kościelec
Polska Północno - wschodnia

ANNA KLIK

Dyrektor Regionu Zachód

Filia Skwierzyna
Filia Wągrowiec

Dariusz Gudek

Dyrektor

Filia Gostyń

Andrzej Zdanowicz

Dyrektor

Firla Wągrowiec

Szymon Bugaj

Dyrektor

Fillia Ostrów Wlkp.

Własne programy hodowlane

Spółka prowadzi własne programy hodowlane. Kluczowym z nich jest program oceny i selekcji buhajów rasy holsztyńsko-fryzyjskiej. Celem programu realizowanego przez WCHiRZ jest doskonalenie genotypu pogłowia bydła w kierunku jednostronnie mlecznym. W znacznym stopniu program realizowany jest w oparciu o materiał mateczny Wielkopolski. W ten sposób propaguje polską hodowlę, która osiągnęła światowy poziom pod względem wydajności mlecznej, parametrów eksterieru, cech funkcjonalnych.

Lider w polskim rankingu

Potwierdzeniem jakości naszej hodowli jest to, że w ostatnich kilkunastu sezonach 60 – 70% wśród 25 najwyżej ocenionych buhajów krajowych należy do naszej Spółki. Dodatkowo nasze buhaje ustawicznie plasują się na pierwszym miejscu rankingu wycen.
Dodatkowym atutem naszej oferty w stosunku do oferty nasienia z importu jest wysoka wiarygodność wyceny, gdyż oparta jest ona na wynikach uzyskiwanych w naszych polskich warunkach. Nasze buhaje posiadają międzynarodową wycenę, a jej wyniki dostępne są w rankingu Interbull.

60 lat doświadczenia

Już ponad 60 lat Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt, w hodowli bydła i trzody chlewnej zajmuje się rozrodem tych zwierząt, selekcjonując reproduktory, pozyskując, konfekcjonując oraz dostarczając ich nasienie. Wieloletnia tradycja oraz doświadczenie w pracy hodowlanej na rzecz polskiej hodowli bydła i trzody, czyni Spółkę sprawdzonym partnerem jak i ekspertem w tej dziedzinie.

Certyfikat jakości Iso 9001

W 2003 roku Spółka uzyskała unijny certyfikat weterynaryjny uprawniający do pozyskiwania i konfekcjonowania nasienia. Spółka spełnia najwyższe standardy potwierdzane certyfikatami jakości ISO 9001. Firma Posiada nowoczesne obiekty inwentarskie i laboratoryjne oraz przestrzega surowych zasad saintarno-weterynaryjnych.

polska firma

Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt jest spółką ze 100% polskim kapitałem, skupionym w rękach ponad 7000 hodowców bydła
i trzody. Nasze Centrum zatrudnia ponad 350 pracowników na terenie całego kraju.

O nas

Nagrody i wyróżnienia

awards-item
awards-item
awards-item
awards-item