DANKO ZOOM gPF 162 - niekwestionowany lider

Aktualności

DANKO ZOOM gPF 162 - niekwestionowany lider

Danko Zoom ET to buhaj urodzony w Polsce, który zdobył zaszczytne pierwsze miejsce zarówno w genomowym rankingu krajowym jak i na liście międzynarodowej.

Jego wynik – gPF162 jest najwyższym wśród wszystkich oszacowanych przez Interbull indeksów PF. Tak fenomenalny wyniki rozpłodnika pochodzącego z rodzimej hodowli zasługuje na wielkie uznanie i jest dobrym zwiastunem ogromnego postępu jaki dokonuje się na naszych oczach w polskiej hodowli. Po raz pierwszy bowiem w historii na podium rankingu gPF stanął polski buhaj, a nie jak dotąd osobniki z Europy Zachodniej czy Ameryki.

 

DANKO ZOOM ET podpis

 


Danko Zoom ET urodził się w czerwcu 2019 roku w HR Danko, które od wielu lat współpracuje w ramach programu oceny i selekcji buhajów z Wielkopolskim Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu. Lider wyceny pochodzi z embriotransferu i jest potomkiem ojca buhajów- BRAVENESSA US3014562366 oraz DANKO SZAMPY PL005410621616. Matką tej ostatniej jest samica PL005389776508, która również może cieszyć się wysoko wycenionym potomstwem oferowanym przez WCHiRZ (Danko Ugil czy Danko Unos).


Kilkumiesięczny lider wyceny, to kompletny buhaj łączący wysoką produkcje mleka, wzorowy pokrój oraz pożądane cechy funkcjonalne.
Młody wiek buhaja sprawia, że jego nasienie w ofercie WCHiRZ będzie dostępne dopiero za kilka miesięcy. Wierzymy, że kwietniowa zmiana bazy nie wpłynie na kształt zestawienia i Danko Zoom ET pozostanie niezmiennie liderem rankingu.