powrót

NOWY KATALOG NR 3/20172017-09-28


Nowa wycena buhajów, to nowe rozdanie dla firm inseminacyjno-hodowlanych. Dla naszego Centrum, jedno pozostaje od lat niezmienne, buhaje z Tulec zajmują czołowe miejsca w rankingu rozpłodników, należących do polskich spółek.
Baylaboy najlepszy buhaj poprzedniego sezonu poprawił swój wynik i z gPF 147 nadal jest liderem listy. Ten ojciec buhajów, najwyżej sklasyfikowany syn buhaja Kingboy, cieszy się ogromną popularnością wśród hodowców. Dostępność nasienia w wersji seksowanej sprawia, że wiele jego córek już niebawem pojawi się w Państwa oborach. A będą to krowy wyjątkowo płodne (P.PŁ 136) i długowieczne (DŁUG.126), o wystawowym pokroju, z pięknymi i zdrowymi wymionami (KOM.SOM.122), o mocnych nogach i zdrowych racicach (P.N.R. 127).
W tym sezonie, godny polecenia jest także kolejny nasz ojciec buhajów, półbrat lidera wyceny, buhaj Sniper (gPF 145). Oprócz wysokiego indeksu selekcyjnego PF, uwagę hodowców powinny zwrócić mocne strony jego przyszłych córek takie jak: ponadprzeciętna wydajność mleka (+1132 kg), znakomity pokrój (P.POK 136), wysoka płodność (P.PŁ 125) oraz długowieczność (DŁUG. 129).
Najnowsza, bardzo bogata propozycja poznańskiej Spółki, licząca 62 osobniki zawiera aż 13 nowości. Większość to buhaje urodzone przez polskie krowy, w stadach, w których od ponad 60 lat prowadzimy własny program oceny i selekcji buhajów.
Szczególnie obiecująco wśród nowości wyglądają dwaj synowie buhaja Silver: Serpico ST (gPF 130), który z przewagą w produkcji mleka +1154 kg, zajmuję trzecie w naszym rankingu TOP Mleko oraz Timor (gPF 133), którego córki powinny produkować bardzo dużo suchej masy mleka (ind. prod. 131,5 kg), w znaczący sposób poprawiając procentową zawartość jej składników (tłuszcz +0.38%, białko +0.13%).
Podążając za najnowszymi trendami w hodowli, proponujemy Państwu nasienie potomków światowych ojców buhajów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo synów takich sław jak: Altaspring, Supersire ,Supershot, Background, Chevrolet, Icone, Superstyle, czy Mogul. Warto dodać, ze w Stanach Zjednoczonych w Top 20 TPI rankingu buhajów wycenionych konwencjonalnie jest, aż ośmiu synów Mogula.
Po raz kolejny przedstawiamy naszą ofertę w czterech pakietach: Wydajność+, Jakość+, Nogi+, Wymię+. Wierzymy, że dzięki temu wybór buhajów do kojarzeń będzie łatwiejszy i bardziej trafny co w rezultacie pozwoli Państwu szybciej zrealizować zamierzone cele hodowlane i osiągnąć sukces finansowy, czego Państwu bardzo szczerze życzę.


Pobierz plik: Katalog WCHiRZ 2017 nr 3

Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt

koncepcja i wykonanie: Truszkowski Consulting Group