powrót

XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2017-05-24


       W dniach od 5 do 7 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich miała miejsce XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na której zaprezentowanych zostało ponad 1500 zwierząt różnych gatunków. Położone w centrum stolicy Wielkopolski   tereny targowe zachęcały mieszkańców miasta do odwiedzenia wystawy, gdyż dla wielu była to znakomita okazja do zobaczenia, być może po raz pierwszy, prawdziwej krowy, świnki, czy owcy.
       Przywiezione do Poznania zwierzęta startowały w konkursach o miano najpiękniejszej   w swojej klasie. Po wyborze championów najwspanialsze zostały zaprezentowane zgromadzonej wokół wystawowego ringu widowni i nagrodzone gromkimi brawami. Z reporterskiego obowiązku należy wspomnieć, że w grupie jałówek tytuł championa uzyskała jałówka Dynia z OHZ Garzyn, której ojcem jest buhaj Carlo pochodzący z oferty poznańskiej spółki.
       Wśród wielu wystawców nie mogło zabraknąć Wielkopolskiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt, które swoją aktualną ofertę prezentowało - dosłownie w bezpośrednim sąsiedztwie zwierząt. Liczne grupy zwiedzających, podziwiając zwierzęta, mogły „u źródeł” zasięgnąć informacji na temat nowych trendów w hodowli bydła i trzody dokonując oceny, jaki wpływ na efekty hodowlane ma prawidłowa realizacja autorskich programów reprodukcyjnych.
       Już dzisiaj możemy zapewnić, że przy okazji kolejnej edycji wystawy udział naszej spółki na imprezie tej rangi uznajemy za wręcz obowiązkowy.

Grzegorz Pietrzak
Filia Gostyń


Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt

koncepcja i wykonanie: Truszkowski Consulting Group